• MOISTURIZING / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019225

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД РОЗА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • КОЊСКА ДЕТЕЛИНА

  Овој хидратантен тоник за лице, содржи биолошки екстракт од камилица богат со минерали, кој ја смирува и мазни кожата. Збогатен со вода од роза, тој обезбедува нежно чистење и ѝ ја враќа нормалната влажност на кожата, правејќи ја кожата мека и нежна.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на вата и исчистете го лицето и вратот.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, VIOLA ODORATA EXTRACT*, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • BALANCING / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019218

  ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  СЕМЕ ОД 'РЖ • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД АМАРАНТ

  Овој балансирачки тоник за лице, кој го содржи етеричното масло N49 на Др. Конопка, помага при ефикасно чистење на лицето и вратот. Збогатен со органско масло од лаванда и екстракт од органска жалфија, тоникот ја хидрира и смирува кожата, оставајќи ја свежа, здрава и чиста.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на вата и исчистете го лицето и вратот.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • AGE-DEFYING / N49 ТОНИК ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 125 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019287

  ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАСЛО ОД АМАРАНТ • МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ

  Сертифицираниот органски тоник N49 содржи органски билни екстракти и масла во комбинација со комплекс од антиоксиданти, витамини и минерали, кои се од суштинско значење за зачувување на младешкото и убавото лице. Амарантот и камилицата ја регенерираат и негуваат кожата. Рибизлата, малината и дивата роза ја стимулираат и збогатуваат кожата со витамини, спречувајќи го предвременото стареење.

  26% состојки од органско потекло

  98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тоник на вата или директно на кожата и нежно масирајте по лицето и телото.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)