• Прибор за јадење од 25пар. Tramontina IPANEMA-TULUM крем
  Код за нарачка: Tramontina IPANEMA-TULUM крем 1/25 - 4985
  Бренд: Tramontina 

  Сетот од 25 парчиња содржи:
   - 6 ножеви (21,3x2,2x1,1cm)
   - 6 вилушки (19,1x2,4x1,6cm)
   - 6 супени лажици (19x4x1,7cm)
   - 6 кафени лажички (13,9x2,7x1,3cm)
   - 1 сад за прибор (35x20x5cm)

  Приборот за јадење Ипанема е идеален за вашите секојдневни оброци. Овие лежерни линии имаат рачки од полипропилен кои даваат допир на радост на вашата маса. Изработени се од не'рѓосувачки челик и се високо отпорни и долготрајни. Дизајнот на сечилата спречува деформации. Може да се мијат во машина за садови.

   

 • Професионален сет за скара Churrasco Line
  Сетот за скара содржи:
  Штипка за месо 37,4х8х2,4cm
  Шпатула за скара 48х7,8х6,1cm
  Нож за режење 45,8х3,9х1,8cm
  Вилушка за месо 46,1х2,9х2,8cm
 • Сет од 3 ножеви Tramontina PLENUS
  Код за нарачка: Сет од 3 ножеви Tramontina PLENUS - 9759

  Бренд: Tramontina 

  Сет од 3 ножеви изработени од не’рѓосувачки, со издржива полипропиленска ергономска рачка.
  Димензии: 22,3х2,3х1,4cm

   

 • Штипка Tramontina CHURRASCO LINE
  Код за нарачка: Штипка Tramontina CHURRASCO LINE - 2012

  Бренд: Tramontina

  За совршена скара, Churrasco Line штипката за скара е изработена од не’рѓосувачки челик во комбинација со дрвени рачки.
  Димензии: 37,4х8х2,4cm

   

 • Нож Tramontina CHURRASCO LINE
  Код за нарачка: Нож Tramontina CHURRASCO LINE - 8793

  Бренд: Tramontina

  За совршена скара, Churrasco Line ножот за скара е изработен од не’рѓосувачки челик во комбинација со дрвени рачки.
  Димензии: 45,8х3,9х1,8cm
   
 • Шпатула Tramontina CHURRASCO LINE
  Код за нарачка: Шпатула Tramontina CHURRASCO LINE - 4559

  Бренд: Tramontina

  За совршена скара, Churrasco Line шпатулата за скара е изработена од не’рѓосувачки челик во комбинација со дрвени рачки.
  Димензии: 48х7,8х6,1cm
   
 • Држач за ражнич 55цм Tramontina
  Код за нарачка: Држач за ражнич 55цм Tramontina - 9720

  Бренд: Tramontina

  Стапче за ражен, изработено од не’рѓосувачки челик со дрвена рачка. Димензии: 55хФ3,2cm