• VIVAX Миксер HM-303WG + ПОДАРОК Kitchen Pride 3 калапи

  Код: VIVAX HOME MIKSER HM-303WG - Kitchen Pride 3 калапи

  РАЧЕН МИКСЕР
  МОЌНОСТ 300W
  5 БРЗИНИ НА РАБОТА
  2 ДОДАТОЦИ ЗА МАТЕЊЕ
  1 година гаранција

  Сет 3 калапи за торта.
  Сетот содржи:
  1 калап - 22cm
  1 калап - 24cm
  1 калап - 26cm

 • Мултифункционален сецко - Speedy Chopper

  Koд: Мултифункционален сецко - Speedy Chopper

  Спецификации:


  Рачниот сецко е мултифункционален производ за кој не ви е потребна електрична енергија. Со Speedy Chopper можете да сецкате, месо, зеленчук, овошје и јаткасти плодови.

  Сечилата се изработени од нераѓосувачки челик.

  Садот му е изработен од виско квалитетна пластика.

   Капацитет на садот е 0.3l.

   Димензиите на сецкото 13 x 8 x 9cm.

 • Сет 5 стаклени садови со капак Red Cherry

  Код: Сет 5 садови Red Cherry

  Сетот содржи:
  1 сад - 112ml
  1 сад - 194ml
  1 сад - 308ml
  1 сад - 420ml
  1 сад - 840ml

 • Super сецко со сад од 2 литри

  Код: Super сецко 2l

  Капацитет: 2 литри
  Ултра-остри ножеви од не'рѓосувачки челик

 • Сет 3 стаклени садови со капак

  Код: Сет 3 садови - 2296

  Сетот содржи: 
  1 сад - 5x12,7cm
  1 сад - 6,35x15,24cm
  1 сад - 7,36x17,78cm

 • Преса за цедење HPJ

  Код: Преса за цедење HPJ


 • Организер за во Садопер

  Иновативен организер за во садопер. Изработен од високо квалитетна ABS пластика.
  Одличен прозвод за во секоја кујна, служи за подредување и исцедување на сунгери, жици за миење и.т.н.

 • Кујнска алатка за сецкање

  Код за нарачка: Кујнска алатка за сецкање

  Димензии:
   18 x 8 x 4.5cm
  Материјал: Пластика

 • Сет од 6 силиконски поклопци

  Код за нарачка: Сет од 6 силиконски поклопци - NM42

  Силиконски капаци за складирање на храна направени од високо квалитетен силикон. Секој сет вклучува 6 различни големини. Не е важно дали тие се кружни, квадратни, триаголник или правоаголник затоа што разноврсниот дизајн на капаците им овозможува протегање во која било форма и да овозможат херметичко затварање. Цврстиот материјал овозможува чистење на калпите, а и со тоа повеќекратна употреба


 • Алатка за лупење

  Код за нарачка: Алатка за лупење - NM64

 • Сад за мраз КАРАТ

  Код за нарачка: Сад за мраз КАРАТ 1542

  Бренд: Paşabahçe 

  Волумен: ~870 cc
  Висина: 130 mm
  Дијаметар на горниот дел: Ø149 mm 

 • Преносен ладилник 32L БРАВО

  Код за нарачка: Преносен ладилник 32L БРАВО 23

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет: 32L
  Дијаметар: 41x27.8x44.5cm

 • Преносен ладилник 30L БРАВО

  Код за нарачка: Преносен ладилник 30L БРАВО 20

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет: 30L
  Дијаметар: 41x27.8x40cm

 • Преносен ладилник 25L БРАВО

  Код за нарачка: Преносен ладилник 25L БРАВО 2378

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет: 25L
  Дијаметар: 37.8x25.5x38cm

 • Сет од 2 патрони

  Код за нарачка: Сет од 2 патрони 1077

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет на 1 патрон: 400gr
  Држи мраз до 12 часа.

 • Шише Bormioli Rocco SWING 1L

  Код за нарачка: Bormioli Rocco SWING 1L - 3182

  Бренд: Bormioli Rocco

  Капацитет: 1L
  Херметичко затворање

 • Тава за палачинки 22cm

  Код за нарачка: Тава за палачинки 22cm 98
   
  Нелеплива тава за палачинки
  Димензии: 22cm

 • Коопман Сад за сосови од 7 дела
  Код за нарачка: Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682

  Сет од 7 парчиња за стилски сервирање џемови, сосови, сосови, маслинки, јаткасти плодови и многу повеќе
  Сетот за сервирање се состои од:
  3 порцелански чинии со големина (дијаметар x висина  6,5 x 7 cm
  3 порцелански лажици (должина x ширина) прибл. 10 x 2,2 см
  1 плех за сервирање од бамбус (должина x ширина x висина  21,5 x 7,5 x 1 cm


 • Магична даска за одмрзнување

  Одмрзнете ја Вашата храна пет пати побрзо, сега со новата магична даска за одмрзнување која постои за да Ви го направи секојдневието поубаво и готвењето и поминатото време во кујна позабавно и полесно.

  Нема потреба повеќе да чекате со часови, или пак да ја ставате храната во топла вода, во микробранова или фурна за да се одмрзне побрзо.

  Оваа уникатна и практична даска за одмрзнување Ви овозможува лесен и ефикасен и пред се ПРИРОДЕН начин на одмрзнување на храната, со што ќе се зачуваат тотално сите хранливи материи и квалитетот на храната, а притоа таа ќе биде спремна за готвење по само неколку минути.

  Уникатион дизајн и структура на даската не дозволува водата од одмрзнатата храна да излезе надвор од даската благодарение на уникатните силиконски делови за ќошињата што ги има самата даска.

  Со оваа магична даска ќе можете да одмрзнете најразновидна храна како парче месо, замрзнат зеленчук, риба, замрзнато овошје и сл.

  Исто така даската ќе можете да ја користите и за сецкање, па така ќе немате потреба да употребувате дополнителен сад или подлога за сечење на веќе одмрзнатата храна која ја спремате за готвење.

  Практична и со минималистички, уникатен дизајн нема да зафаќа воопшто простор во Вашата кујна а во спротивно ќе си ја извршува задачата перфектно.

  Затоа не чекајте и побрзајте да го нарачате овој супер производ , бидејќи на Вашата кујна и е повеќе од потребен !!

 • Рачна машина за мелење 10

  Код: Рачна машина за мелење - 3Д-10

  Мелница за месо, изработена од висококвалитетен алуминиум, со идеално остри ножеви со кои мелењето ќе биде брзо и ефикасно.


  Големина: 10