• Тросед нишалка DAJARA Кремаста

  Код:Тросед нишалка DAJARA Кремаста-11711

  Карактеристики на производот:

  Димензии: 195 x 110 x 180 cm
  3 седишта
  2 пернички
  Материјал: Метална конструкција со платно

 • Тросед нишалка DAJARA ВИТА

  Код:Тросед нишалка DAJARA ВИТА-11712

  Карактеристики на производот:

  Димензии: 195 x 115 x 172 cm
  3 седишта
  Материјал: Метална конструкција со платно

 • Тросед нишалка DAJARA Кафеава

  Код:Тросед нишалка DAJARA Кафеава-11710

  Карактеристики на производот:

  Димензии: 220 x 105 x 170 cm
  3 седишта
  Опција: Се спушта како кревет
  Материјал: Метална конструкција со платно

 • Нишалка тросед Tons Garden кремаста

  Код:Нишалка тросед Tons Garden кремаста-11708

  Карактеристики на производот:

  Димензии: 195 x 115 x 172 cm
  3 седишта
  Опција: Се спушта како кревет
  Материјал: Метална конструкција со платно

 • Нишалка тросед Tons Garden темно сива

  Код:Нишалка тросед Tons Garden темно сива-11687

  Димензии на нишалка: 194 x 120 x 174 cm
  Боја: Темно сива 3 седишта
  Материјал: Метална конструкција со платно

 • Нишалка тросед Tons Garden црна

  Код:Нишалка тросед Tons Garden црна-11686

  Карактеристики на производот: 

  Димензии: 170 x 110 x 153 cm
  3 седишта Материјал:
  Метална конструкција со платно

 • Нишалка тросед Гардениа Крем

  Код за нарачка: Нишалка тросед Гардениа Крем - 219-000007

  Уживајте во моментите на задоволство и релаксација во вашата градина или тераса со лулашката Гардениа. Едноставна и елегантна, прекрасно ќе се вклопи во вашиот простор.

   

  Спецификации:

  Стабилна рамка во црна боја, изработена од висококвалитетен метал со отпорност на абење и изложеност на временски услови.

  Има перница од висококвалитетна полиестерна ткаенина во беж боја.

  На горната страна има тенда за заштита од сончево зрачење.

   

  Димензии на производот:

  Ширина: 170 см

  Длабочина: 110 см

  Висина: 152 см

  Висина на грбот: 44 см

  Длабочина на седиштето: 42 см

  Нето ширина на седиштето: 130 см

  Дебелина на перницата: 4 см

  Висина на потпирачот за рака: 26 см

  Димензии на тендата: 168x113 cm

  Тежински капацитет за нормална употреба: 240 kg

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува во фабричко пакување и со детален водич за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

 • Нишалка тросед Гардениа црна

  Код: Нишалка тросед Гардениа црна - 219-000006

  Уживајте во моментите на задоволство и релаксација во вашата градина или тераса со лулашката Гардениа. Едноставна и елегантна, прекрасно ќе се вклопи во вашиот простор.

   

  Спецификации:

  Стабилна рамка во црна боја, изработена од висококвалитетен метал со отпорност на абење и изложеност на временски услови.

  Има перница од висококвалитетна полиестерна ткаенина во црна боја.

  На горната страна има тенда за заштита од сончево зрачење.

   

  Димензии на производот:

  Ширина: 170 см

  Длабочина: 110 см

  Висина: 152 см

  Висина на грбот: 44 см

  Длабочина на седиштето: 42 см

  Нето ширина на седиштето: 130 см

  Дебелина на перницата: 4 см

  Висина на потпирачот за рака: 26 см

  Димензии на тендата: 168x113 cm

  Тежински капацитет за нормална употреба: 240 kg

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува во фабричко пакување и со детален водич за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

 • Тросед нишалка DAJAR SEVILLA

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR SEVILLA - 09070575

  Нишалка со перничиња и стреа - совршено место за одмор на свеж воздух во Вашата градина.
  Одличен избор за луѓе кои бараат удобност и функционалност, а во исто време сакаат да уживаат во убавината на природата во дворот.

  Рамката на нишалката е изработена од издржлив челик, кој гарантира издржливост. Перничињата се направени од мек и пријатен материјал на допир кој обезбедува максимална удобност. 

  Лулашката е опремена и со практичен покрив изработен од хидрофобна ткаенина која благодарение на отпорноста на УВ зраците обезбедува заштита од сонце. Ткаенината е исто така отпорна на дамки, благодарение на што секоја нечистотија може лесно да се отстрани само со влажна крпа.

  Димензии: 222x126x155cm
  Димензии на седло: 180x50x50cm
  Димензии на стреа: 214x118cm

  Максимална оптовареност: 300kg
  Тежина: 33kg

 • Тросед нишалка DAJAR ХАВАИ

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR ХАВАИ - 09070573

  - Две перници (седиште и потпирач за грб) изработени од 100% памук, дебелина од 10cm
  - Дозволено оптоварување: 300kg
  Димензии на седло: 140x50x50cm
  Димензии на нишалка: 176x113x155cm
  Тежина: 25kg

 • Тросед нишалка DAJAR ВИТА

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR ВИТА - 09038864

  Висина: 157cm
  Ширина: 220cm
  Длабочина: 134cm
  Висина на потпирачот за грб: 55cm
  Длабочина на седиштето: 50cm
  Ширина на седиштето: 170cm
  Тежина: 46kg
  носивост: 300kg
  Капацитет: 3 лица
  Материјал на настрешница и перничиња: полиестер

 • Тросед нишалка DAJAR ЛУНА

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR ЛУНА - 09070572

  Цврста, стабилна челична конструкција

  Перници:
  - 2 перничиња: перниче за седиште и перниче за потпирачот за грб
  - Фил: полиуретанска пена со дебелина од околу 8/10 cm
  - Обложени со полиестер
  - Секоја перница има ремени за врзување во свиокот на потпирачот за грб

  Подвижен покрив:
  - Покривот е со истиот материјал и дезен како и прекривките
  - Лесно се монтира и демонтира од нишалката

  Димензии: 
  Нишалка: 167x110x155cm
  Седло: 130 x 46 x 50 cm
  Подлога: 2* 130 x 46 x 8/10 cm
  Настрешница за сонце: 175 x 95 cm

  Максимално оптоварување: 210 kg
  Тежина: 21.5kg

 • Тросед нишалка DAJAR КАЛАБРИА

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR КАЛАБРИА - 09070570

  Димензии: 226x131x192cm
  Материјал: Челик / Памук
  Макс. оптоварување: 400kg
  Тежина: 52,47kg

 • Тросед нишалка DAJAR РАВЕНА

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR РАВЕНА - 09050500

  Лулашка идеална за сите дворови и тераси.
  Наслонот може да се спушти и да се формира кревет.
  Наменета е за 4 лица и може да издржи максимала оптовареност од 350кг.
  На горниот дел има стреа која ќе Ве заштити од сонце.
  Димензии 209х132х171cm
  Платното е од водоотпорен полиестер 190g/m2  има TÜV сертификат.

 • Тросед нишалка DAJAR РИМИНИ

  Код за нарачка: Тросед нишалка DAJAR РИМИНИ - 09070569

  Колекција: Римини / Венеција
  Материјал: Памук / Полиестер / Челик
  Ширина: 143cm
  Должина: 222cm
  Висина: 173cm
  Димензии на седло: 179x55x55cm
  Максимален капацитет до 400kg 
  TÜV Сертификат
  Тежина: 67kg

 • Нишалка тросед 170x110x153cm TONS GARDEN 6303

  Код за нарачка: Нишалка тросед 170x110x153cm TONS GARDEN 6303

  Карактеристики на производот:
  Нишалка тросед со тежина од 14 kg
  Носивост: 180 кг
  Должина: 170 см
  Ширина: 110 см
  Висина: 153 см

 • Нишалка тросед 180x120x175cm TONS GARDEN 7209

  Код за нарачка: Нишалка тросед 180x120x175cm TONS GARDEN 7209

  Карактеристики на производот:
  Носивост: 180 кг
  Димензии на производот: 180x120x175cm 
  Боја: Кафена