• Душек за во вода АЛИГАТОР INTEX 58546

  Код за нарачка: Душек за во вода АЛИГАТОР INTEX 58546 - 9051267

  Гумата со дизајн на Алигатор е одличен за забава и одморање.
  Може да се користи за базени, но и за отворени води.
  Големина: 168x86cm
  За деца 3+ год.


 • Душек за во вода ФОРМУЛА INTEX 57520

  Код за нарачка:
  Душек за во вода ФОРМУЛА INTEX 57520 Син - 9069121
  Душек за во вода ФОРМУЛА INTEX 57520 Црвена - 9069121

  Гумата со дизајн на Формула, достапна во 2 бои е одлична за забава и одморање.
  Може да се користи за базени, но и за отворени води.
  Големина: 177x77cm
  За деца 3+ год.

 • Душек за во вода UNICORN INTEX 57552

  Код за нарачка: Душек за во вода UNICORN INTEX 57552 - 9069068

  Гумата на надувување со дизајн на Еднорог е одлична за забава и одморање.
  Може да се користи за базени, но и за отворени води.
  Големина: 163x86cm
  Максимален товар до 40kg

 • Топка за во вода 51cm INTEX 59040

  Код за нарачка:
  Топка за во вода 51cm INTEX 59040 Ананас - 9051273
  Топка за во вода 51cm INTEX 59040 Овошје - 9051273
  Топка за во вода 51cm INTEX 59040 Риби - 9051273

  Топка на надувување со 51 см дијаметар.
  Одлична за водени лудории, за деца и за возрасни.


 • Детска гума за пливање 91cm INTEX 58251

  Код за нарачка:
  Детска гума за пливање 91cm INTEX 58251 Сина - 9064234
  Детска гума за пливање 91cm INTEX 58251 Портокалова - 9064234
  Детска гума за пливање 91cm INTEX 58251 Виолетова - 9064234

  Светли бои и цветен дезен
  Дијаметар Ø91cm
  Материјал: цврст винил.
  Погоден за деца 9+ години

 • Детска гума за пливање INTEX 59266

  Код за нарачка:
  Детска гума за пливање INTEX 59266 Бела - 9069127
  Детска гума за пливање INTEX 59266 Сина - 9069127
  Детска гума за пливање INTEX 59266 Розова - 9069127

  Гумата за пливање е главниот додаток за комплетна летна забава.
  Издржлив - изработен од цврсти ПВЦ материјали, отпорни на помали оштетувања
  Дијаметар: 76cm
  Препорачана возраст: од 8 години


 • Гума за пливање 122cm INTEX 58202

  Код за нарачка: Гума за пливање 122cm INTEX 58202 - 9069069

  Гума за пливање изработена од ПВЦ, удобна, практична и безбедна
  Дијаметар 122cm
  Винил 0,30mm
  2 странични рачки
  2 воздушни комори
  Максимална тежина до 100kg
  Возраст: 9+ год.

 • Мускули за пливање ДИНО INTEX 56664

  Код за нарачка: Мускули за пливање ДИНО INTEX 56664 - 9070548

  Гумите за пливање се изработени од мазен материјал, погоден за избегнување на загревање и лепење на кожата.
  Има по две воздушни комори.
  Погодна возраст за користење 3-6год


 • Гума душек ЛАМА INTEX

  Код за нарачка: Гума душек ЛАМА INTEX - 9064330

  Гумата на надувување со дизајн на Лама е одлична за забава и одморање.
  Може да се користи за базени но и за отворени води.
  Големина: 112x94х135cm
  Максимален товар до 40kg

 • Детска гума за пливање INTEX 59380

  Код за нарачка:
  Детска гума за пливање INTEX 59380 Риба - 9051119
  Детска гума за пливање INTEX 59380 Автомобил - 9051119
  Детска гума за пливање INTEX 59380 Авион - 9051119


  Погодна за деца на возраст од 3-6 години / тежина до 23kg.
  Изграден од 0,20mm винил материјал кој е сертифициран.

 • Маска за нуркање INTEX 55978

  Код за нарачка:
  Маска за нуркање INTEX 55978 Портокалова - 9064227
  Маска за нуркање INTEX 55978 Сина - 9064227


  Овие очила се препорачуваат за возраст од 8+ години.
  Висококвалитетен избор на материјал; поликарбонатни леќи за безбедност.
  Ременот е прилагодлив, што спречува водата да влезе во окото.
  Хипоалергична термопластична гума за удобност
  Без латекс

 • Очила за нуркање INTEX 55682

  Код за нарачка:
  Очила за нуркање INTEX 55682 Виолетови - 9064226
  Очила за нуркање INTEX 55682 Сини - 9064226
  Очила за нуркање INTEX 55682 Црни - 9064226

  Димензија 16,5x19,7x5cm
  Поликарбонатни леќи
  Затемнети стакла
  Погоден за +8 год


 • Детска маска за нуркање INTEX 55915

  Кодови за нарачка:
  Детска маска за нуркање INTEX 55915 РАК - 9069065
  Детска маска за нуркање INTEX 55915 АЈКУЛА - 9069065

  Времето поминато во вода е совршена забава за децата, па затоа вреди да се изберат вистинските додатоци. 
  Материјалот од кој е направена маската е без латекс, а силиконскиот ремен лесно се прилагодува на корисникот.
  Шарениот, атрактивен дизајн кој потсетува на морски суштества ќе ги поттикне децата да ја користат маската за пливање во секоја прилика!
  Маската совршено се прилепува на лицето, заштитувајќи ги очите и носот од навлегување вода во нив.

 • Мускули за пливање INTEX 56666EU

  Код за нарачка: Мускули за пливање INTEX 56666EU - 9064231

 • Душек-фотелја INTEX 68556NP лав

  Код за нарачка: Душек-фотелја INTEX 68556NP лав

  Се препорачува за деца од 3 до 8 години.
  Димензии: 66x64x71cm

 • Гол на надувување INTEX 58507НП

  Код за нарачка: Гол на надувување INTEX 58507НП 9056931

  Однесете го голот на надувување во парк или на базен!
  Уживајте во играње ватерполо или фудбал со семејството и пријателите.
  Структурата на столбот што се надувува лебди над водата, овозможувајќи Ви да ги тестирате Вашите вештини за постигнување голови. Кога го користите во вода, пополнете ги торбите-сидро со песок за да спречите мрдање на голот. 

  Димензии: 140x89x81cm
  Се препорачува за деца над 6 години

 • Воден парк СПОРТСКО ИГРАЛИШТЕ INTEX 57147NP-EP

  Код за нарачка: СПОРТСКО ИГРАЛИШТЕ INTEX 57147NP-EP 9057824

  Ги повикуваме сите љубители на спортот!
  Играјте со часови во водениот парк СПОРТСКО ИГРАЛИШТЕ. Сетот вклучува фудбал, одбојка и бејзбол!
  Време е за забава!

  Димензии: 325x267x102cm
  Капацитет на вода: 450L
  Се препорачува за деца над 3 години.

 • Гумен сет за одбојка INTEX 239x64x91cm

  Код за нарачка: Гумен сет за одбојка INTEX 9050746

  Димензии: 239x64x91cm

 • Кошаркарски сет на дување INTEX

  Код за нарачка: Кошаркарски сет на дување INTEX 9037691

  Димензии: 67x55cm

 • Душек за во вода РАКЕТА INTEX 57536

  Код за нарачка:
  Душек за во вода РАКЕТА INTEX 57536 Син - 9069067
  Душек за во вода РАКЕТА INTEX 57536 Црвена - 9069067

  Гумата со дизајн на Ракета, достапна во 2 бои е одлична за забава и одморање.
  Може да се користи за базени, но и за отворени води.
  Големина: 117x117cm
  За деца 3+ год.