• VIVAX Миксер HM-303WG + ПОДАРОК Kitchen Pride 3 калапи

  Код: VIVAX HOME MIKSER HM-303WG - Kitchen Pride 3 калапи

  РАЧЕН МИКСЕР
  МОЌНОСТ 300W
  5 БРЗИНИ НА РАБОТА
  2 ДОДАТОЦИ ЗА МАТЕЊЕ
  1 година гаранција

  Сет 3 калапи за торта.
  Сетот содржи:
  1 калап - 22cm
  1 калап - 24cm
  1 калап - 26cm

 • Тенџере Бомант

  Код: Тенџере Бомант-960DYN1307

  Спецификации:

   

  100% нерѓосувачки челик

   Тенџере: 22 x 22 x 12 cm / 3,7 Lt (1 парче)

   Капак (1 парче)

   

   Пакувана во 1 пакет 

   

 • Тава 22cm NATURAL WOOD SERIES Accademia Mugnano

  Код: Тава 22cm NATURAL WOOD SERIES - 1680

  Бренд: Accademia Mugnano

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • 2 огноотпорни садови Brwart

  Код: 2 огноотпорни садови Brwart

  Капацитет: 3.17l и 2.56l.

 • Огноотпорен сад Patris

  Код: Огноотпорен сад Patris - 2276

  Капацитет: 2.25l

 • Сет за готвење 13 парчиња

  Код: Сет за готвење 13 парчиња

  Сетот содржи: 

  1 тава - 22cm
  1 стаклен капак - 22cm(одговара и за тавата и за тенџерето)
  1 тенџере - 22cm
  1 тенџере - 18cm
  1 стаклен капак - 18cm
  1 сосиера - 16cm
  1 стаклен капак - 16cm
  6 кујнски додатоци
 • Калап за 12 мафини

  Код: Калап за 12 мафини

  Димензии на калап: 35x26.5x2cm
  Внатрешна димензија на калап по мафин: 7.2x6cm

 • Калап за 24 мафини

  Код: Калап за 24 мафини

  Димензии на калап: 35x26.5x2cm
  Внатрешна димензија на калап по мафин: 4.7x2.06cm

 • Сет 3 калапи за торта HRS

  Код: 3 калапи за торта HRS

  Сетот содржи 3 калапи за торта во различни форми:
  Срце: 22cm
  Круг: 24cm
  Квадрат: 26cm

 • Сет тава, сосиера и тенџере Honorable

  Код: Honorable сет 3 тави

  Сет од тава, сосиера и тенџере.
  Сетот содржи:
  Тава - 24cm
  Сосиера - 18cm
  Тенџере - 22cm

  Изработено од не'рѓосувачки челик.

 • Сет 3 калапи за торта Kitchen Pride

  Код: Kitchen Pride 3 калапи

  Сет 3 калапи за торта.
  Сетот содржи:
  1 калап - 22cm
  1 калап - 24cm
  1 калап - 26cm

 • Сет 4 тенџериња Votine

  Код: Votine Stock Pot SET

  Сет од 4 тенџериња, погодни за готвење варива, чорби и супи.
  Сетот содржи:
  1 тенџере - 24cm
  1 тенџере - 26cm
  1 тенџере - 28cm
  1 тенџере - 30cm

  Тенџерињата се изработени од не'рѓосувачки челик со сјаен завршеток.

 • Огноотпорен сад за готвење Pashabahche Borcam 59074

  Код: Pasabahce Borcam - 8126

  Димензии: 35x24,5cm
  Капацитет: 3,3 литри

 • Тенџере 20cm Gorgel ROYAL
  Код за нарачка: Тенџере 20cm Gorgel ROYAL - 2364
   
  Бренд: GÖRGEL

  Дијаметар: 20cm
  Висина: 10cm
  Капацитет: 3,2L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки
 • ВОК тава 24cm NATURAL WOOD SERIES Accademia Mugnano

  Код: AM Wok 24cm - 5370

  Бренд: Accademia Mugnano

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се комбинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките

 • Тава 28cm NATURAL WOOD SERIES Accademia Mugnano

  Код: Тава 28cm NATURAL WOOD SERIES - 5187

  Бренд: Accademia Mugnano

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се комбинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина.
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm.

  Ергономски рачки кои не се загреваат.
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките.

 • Тава за палачинки Accademia Mugnano Natural Wood Series 25cm

  Код: AM Creppe - 5509

  Бренд: Accademia Mugnano

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се комбинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлична подготовка на совршение палачинки.

 • Експрес лонец РОЈАЛ 6L

  Код за нарачка: Еспрес лонец РОЈАЛ 6L - 1334

  • Вентил кој постојано испушта вишок пареа, за да се спречи зголемување на притисокот.

  • Напредна технологија од челик со капсулирано дно за готвење без потреба од користење вода и масло.

  • Долниот дел од лонецот е погоден за сите видови шпорет на гас, електрични шпорети, керамички, исто така погодни за индукциско готвење.

 • Гранитно тенџере Gorgel ECO 22cm

  Код за нарачка: Гранитно тенџере Gorgel ECO 22cm - 7974

  Дијаметар: 22cm
  Капацитет: 3,5L
  Материјал: Гранит (без штетни метали или хемикалии)
  Нелепливост без додавање на масти и масла
  Соодветен за гас, електрични, керамички и халогенски плочки
  Чистење едноставно, безбедна за машина на садови.

 • Сет тенџериња Gorgel VIVALDI Aster 9 дела
  Код за нарачка: Сет тенџериња Gorgel VIVALDI Aster 1/9 - 1335

  Бренд: GÖRGEL

  Сетот содржи:
  - Длабоки тенџериња со капак 16cm, 20cm и 24cm
  - Плитко тенџере со капак 24cm
  - Тава 24cm
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки