• Модла за пецива и дамплинг

  Код за нарачка: Модла за пецива и дамплинг 09045315
  Димензии: 12x7,5cm

  Направете лесно и брзо униформни домашни пити со калапчето за кнедли, Misty од Nava и импресионирајте го вашето семејство и пријатели во секоја прилика. Откако ќе го отворите и исечете тестото во тркалезна форма, ставете го во набрашнета преса за калап, наполнете го со сирење, мелено месо, зеленчук или кој било фил што сакате, преклопете на половина да се запечат, одмулатете и вашите рачни пити се готови. за печење! Погоден е и за равиоли, пити со јаболка, кнедли од ракчиња или други креации со тесто за пита или тестенини.|

  Изработено од висококвалитетна издржлива пластика, погодна за контакт со храна, со ребрести рабови за побезбедно запечатување и за добро обликувани кнедли, лесни за употреба и складирање.
  Не е погоден за микробранова печка.

  Може да се мие во машина за садови.

 • Сет 12 модли за колачи

  Код: Модли - 313

  Сетот се состои од 12 модли за обликување колачи.

  Модлите се во 4 различни форми со по 3 различни големини.

  Формите се срце, цвет, круг и ѕвезда.

  Изработени се од квалитетен цврст метал, може да се користат и за печење.

   

 • Калап за печење Fackelmann 35cm

  Код за нарачка: Калап за печење Fackelmann 35cm - 3246
  Димензија: 35цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за печење Fackelmann 30cm

  Код за нарачка: Калап за печење Fackelmann 30cm - 4334
  Димензија: 30цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за печење Fackelmann 25cm

  Код за нарачка: Калап за печење Fackelmann 25cm - 4004
  Димензија: 25цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за куглоф Fackelmann 26cm

  Код за нарачка: Калап за куглоф Fackelmann 26cm - 4003

  Димензија: 26цм
  Производство: Германија 

 • Калап за торта Fackelmann 30cm

  Код за нарачка: Калап за торта Fackelmann 30cm - 4002

  Димензија: 30cm
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за торта Fackelmann 28cm

  Код за нарачка: Калап за торта Fackelmann 28cm - 1307

  Димензија: 28cm
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за торта Fackelmann 26cm

  Код за нарачка: Калап за торта Fackelmann 26cm

  Димензија: 26цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за торта со капак Fackelmann 26cm

  Код за нарачка: Калап за торта со капак Fackelmann 26cm - 2199

  Димензија: 26цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Модла за 24 мафини Fackelmann TRADITION

  Код за нарачка: Модла за 24 мафини Fackelmann TRADITION - 2197
  Калапи: 24
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија