• Сет 3 соларни светилки HEXAGON

  Код за нарачка: Соларна лампа HEXAGON

  - Интелигентно осветлување: Вграден осетлив сензор за светлина, светлото автоматски ќе се вклучува ноќе и ќе се исклучи во текот на денот.
  - Вграден соларен панел на врвот на ламбата за напојување.
  - Вградена батерија: Батерија за полнење од 600 mAh Ni-MH, со 3 парчиња монокристален силиконски соларен панел, потребни ѝ се околу 8 часа целосна изложеност на сонце и ќе обезбеди до 8 часа постојано осветлување навечер.
  - Загарантирана безбедност и квалитет: IP65 водоотпорност, отпорност на топлина и висока издржливост, еколошки производ.
  - Одличен декор за градина: Елегантна хексагонална форма со проѕирен абажур со шест лица, ротирачко за 180 степени, многу меко бело светло, идеално за Вашата градина, патека, итн.

  Боја на светлина: ладно бела
  Температура на боја: 5500K-6000K
  Режим на работа: ВКЛУЧЕНО/ИСКЛУЧЕНО
  Соларен панел: 2V / 100mA
  Батерија: Ni-MH / AA / 1,2V 600mA
  Водоотпорност: IP65
  Работно време: 6-8 часа
  Време на полнење: 6-8 часа