• Барски стол CHRISTOPHER

  Код:Барски стол CHRISTOPHER - 247-000008

  Барскиот стол изработена од природно гумено дрво, обложена со ткаенина и ПВЦ ратан.

  Флексибилна и издржлива конструкција, идеална за трпезаријата како и за дневната соба од вашиот дом.

   Спецификации:

  Рамка изработена од гумено дрво во црна боја. Гуменото дрво е еколошки бидејќи доаѓа од веќе постоечките насади. Гуменото дрво е многу издржливо и фактот што покажува минимално собирање го прави клучен материјал во конструкцијата на мебелот и со голема издржливост со текот на времето.

  Потпирачот на барската столица е  изработен од издржлив перфориран пвц ратан во природна боја.

  Боја:Црна

   Димензија на производот

  Должина: 44,5 см
  Ширина: 46 см.
  Висина: 98 см
  Висина на седиштето: 70 см

   Забелешки:

  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување:
  79,5x46x30,8cm

   

 • Барски стол MATTHEW WHITE

  Код: Барски стол MATTHEW WHITE -  106-000027

  Дали барате барско столче со модерен дизајн од средината на векот за декорација на вашата кујна или бар во дневната соба? Ако е така, тогаш овој модел е вашиот најдобар избор.

  Овој модел на барски стол е кулминација на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги денешните издржливи материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика што ќе ја подобри декорацијата на вашиот простор. Погоден за секој модерен дом и бизнис. 

  Спецификации:
  Основа од метал, грб и седиште од дрво.
  Седиште обложено со PU.
  Може да врши вртење за 360 степени
  Прилагодлива висина
  Вклучува потпирач за нозе


  Боја:Бела

  Димензии:
  Должина: 48 см.
  Длабочина: 50 см.
  Висина: 80/108cm.
  Димензии на седиштето: 62/83cm


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 51x37x51


 • Барски стол TIMOTHY Wood-Pu Natural

  Код: Барски стол TIMOTHY  Wood-Pu Natural - 236-000010

  For those of you who are looking for a bar stool that impresses with its aesthetics and quality of construction, the Ridley series is the best purchase proposal. It can be used indoors and outdoors and is an ideal solution for professional spaces as well.
  Combine it with the chairs of the Ridley series and create impressive compositions in your space!

  Specifications:
  * The frame is made of Rubber wood. Rubber wood is environmentally friendly as it comes from existing plantations. Rubberwood is very durable and the fact that it shows minimal shrinkage makes it a key material in furniture construction and with great durability over time.
  * Saddle leather seat and back.
  * Offered in natural color.

  Product dimensions:
  Length: 48.5 cm
  Width: 61 cm
  Height: 87 cm
  Seat height: 65 cm

  Remarks:
  The product is delivered in its factory packaging.
  The color shade of the product may differ slightly from its photographic representation on your screen.

  Димензии на пакувањето: 104x60x16.5

 • Барски стол Bari anthracite

  Код:Барски стол Bari anthracite-047-000058

  Спецификации:

  Рамка изработена од армирано дрво со голема отпорност на абење и време.

  Има потпирач за нозе кој нуди поддршка и одмор за стапалата.

  Се нуди во јаглен-орев боја.

   

  Димензија на производот

  Должина: 40 см.

  Ширина: 48 см.

  Висина: 110 см.

  Висина на седиштето: 77 см.

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  113x50x43


 • Барски стол Bari beige

  Код:Барски стол Bari beige-047-000057

  Спецификации:

  Рамка изработена од армирано дрво со голема отпорност на абење и време.

  Има потпирач за нозе кој нуди поддршка и одмор за стапалата.

  Се нуди во беж-орев боја.

   

  Димензија на производот

  Должина: 40 см.

  Ширина: 48 см.

  Висина: 110 см.

  Висина на седиштето: 77 см.

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  113x50x43


 • Барски стол Saba black velvet-black metal

  Код:Барски стол Saba black velvet-black metal-127-000161

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината

  Седиште обложено со црна кадифена ткаенина со одличен квалитет. Меката текстура на кадифето нуди удобност и е пријатна на допир, што го прави шанкот идеален за релаксација и удобно користење. Покрај тоа, сјајот на материјалот додава софистициран карактер на просторот и може да создаде чувство на луксуз.

  Долниот дел на грбот кој го гушка телото и го поддржува 'рбетот.

  Сигурна потпорна основа изработена од црн метал за поголема издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на стапалата.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 48 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина: 93/113 см.

  Висина на седиштето: 60/80 cm.

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  56x52x50


 • Барски стол Faith antique anthracite

  Код:Барски стол Faith antique anthracite-127-000153

  Спецификации:

  Едноставен грб и седиште, изработени од армирана рамка и покриени со висококвалитетни и издржливи пупки, понудени во антрацитна античка боја.

  Дизајнот на грбот го следи 'рбетот, поддржувајќи го половината.

  Потпирачот е изведен во армирана метална рамка која завршува со 4 ногарки со голема издржливост во црна боја.

  Има посебен потпирач за нозе за поддршка на нозете.

  Краевите на потпорните ногарки имаат пластични капаци за заштита на подот од несакани оштетувања.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 50 см.

  Ширина: 54 см.

  Висина: 104 см.

  Висина на основата: 75 см

   

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:57x57x80

 • Барски стол Faith antique brown

  Код:Барски стол Faith antique brown-127-000154

  Спецификации:

  Едноставен грб и седиште, изработени од армирана рамка и покриени со висококвалитетни и издржливи пупки, понудени во античка кафена боја.

  Дизајнот на грбот го следи 'рбетот, поддржувајќи го половината.

  Поддржувањето е изведено во армирана метална рамка која завршува со 4 ногарки со голема издржливост во црна боја.

  Има посебен потпирач за нозе за поддршка на нозете.

  Краевите на ногарките за поддршка имаат пластични капаци за заштита на подот од несакани оштетувања.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 50 см.

  Ширина: 54 см.

  Висина: 104 см.

  Висина на основата: 75 см

   

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:57x57x80

 • Барски стол Libra antique anthracite

  Код:Барски стол Libra antique anthracite-127-000156

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Долниот дел на грбот кој го гушка телото и го поддржува 'рбетот.

  Обезбедете метална потпорна основа за поголема издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на стапалата.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

  Тапацир со синтетичка кожа со непобедлив квалитет со отпорност на абење и триење. Се нуди во античка антрацитна боја.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 49 см

  Ширина: 55 см

  Висина: 95-115 см.

  Висина на седиштето: 60/80 см

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:47x46x48

 • Барски стол Libra brown

  Код:Барски стол Libra brown-127-000155

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Долниот дел на грбот кој го гушка телото и го поддржува 'рбетот.

  Обезбедете метална потпорна основа за поголема издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на стапалата.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

  Тапацир со синтетичка кожа со непобедлив квалитет со отпорност на абење и триење. Се нуди во античка кафена боја.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 49 см

  Ширина: 55 см

  Висина: 95-115 см.

  Висина на седиштето: 60/80cm

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:47x46x48

 • Барски стол Balina white

  Код:Барски стол Balina white-127-000147 

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Стол обложен со висококвалитетна бела синтетичка кожа. Има голема отпорност на абење и лесно се чисти. Технодерм се смета за напредна технологија која се користи во областа на дерматологијата и естетиката.

  Безбедна хромирана метална основа за потпора за дополнителна издржливост и вграден потпирач за нозе за одмор на нозете.

  Долниот дел на грбот кој го поддржува 'рбетот.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 52 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина: 89/109 см.

  Висина на седиштето: 61/81 cm

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:53x54x55

 • Барски стол Balina black pu-black mеtal

  Код:Барски стол Balina black pu-black mеtal-127-000149

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Седиште обложено со висококвалитетна црна синтетичка кожа. Има голема отпорност на абење и лесно се чисти. Технодерм се смета за напредна технологија која се користи во областа на дерматологијата и естетиката.

  Сигурна потпорна основа изработена од црн метал за поголема издржливост и вграден потпирач за нозе за одмор на стапалата.

  Долниот дел на грбот кој го поддржува 'рбетот.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 52 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина: 89/109 см.

  Висина на седиштето: 61/81 cm

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:53x54x55

 • Барски стол Balina black

  Код:Барски стол Balina black-127-000148

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Седиште обложено со висококвалитетна црна синтетичка кожа. Има голема отпорност на абење и лесно се чисти. Технодерм се смета за напредна технологија која се користи во областа на дерматологијата и естетиката.

  Безбедна хромирана метална основа за потпора за дополнителна издржливост и вграден потпирач за нозе за одмор на нозете.

  Долниот дел на грбот кој го поддржува 'рбетот.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 52 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина: 89/109 см.

  Висина на седиштето: 61/81 cm

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:53x54x55

 • Барски стол Coozy black

  Код:Барски стол Coozy black-127-000092

  Спецификации:

  Изработени од метал

  Седиште обложено со ПВЦ

  Прилагодлива висина

  Може да врши вртење за 360 степени

  Вклучува потпирач за нозе

  Достапен во црно-хром мат боја.

   

  Димензии:

  Должина: 46 см

  Длабочина: 47 см

  Висина: 90/112 см

   

  Коментари:

  Спакувано - Потребно е едноставно склопување - Вклучени се инструкции

  Бојата на испорачаниот производ може малку да се разликува од бојата на производот на сликата.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  63x60x52


 • Барски стол Enzo brown

  Код:Барски стол Enzo brown-127-000150

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Стол наполнет со пена на седиштето и обложен со кафеава синтетичка кожа со одличен квалитет. Вештачката кожа се смета за напредна технологија која се користи во областа на дерматологијата и естетиката. Тој нуди отпорност на абење и лесно се чисти.

  Безбедна хромирана метална основа за потпора за дополнителна издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на нозете.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см.

  Ширина: 44 см.

  Висина: 67/87 см.

  Висина на седиштето: 58/78 cm

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:47x37x51

 • Барски стол Enzo white

  Код:Барски стол Enzo white-127-000151

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината

  Стол наполнет со пена на седиштето и обложен со бела синтетичка кожа со одличен квалитет. Тој нуди отпорност на абење и лесно се чисти.

  Безбедна основа за потпора од хромирана челична поддршка за дополнителна издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на нозете.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см.

  Ширина: 46 см.

  Висина: 64/84 см.

   

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  47x37x51


 • Барски стол Remina black pu-black metal

  Код:Барски стол Remina black pu-black metal-127-000157

  Спецификации:

  Има механизам со висок амортизер на гас за можност за зголемување и намалување на висината.

  Стол обложен со црна синтетичка кожа со одличен квалитет. Тој нуди отпорност на абење и лесно се чисти.

  Долниот дел на грбот кој го гушка телото и го поддржува 'рбетот.

  Сигурна потпорна основа изработена од црн метал за поголема издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на стапалата.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина на грбот: 92/112 см.

  Висина на седиштето: 63/83 cm.

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  47x48x55


 • Барски стол Remina black

  Код:Барски стол Remina black-127-000160

  Спецификации:

   Има механизам со висок гасен амортизер за можност за зголемување и намалување на висината.

  Стол обложен со црн технодерм со највисок квалитет. Техно-дермот е софистицирана технологија која се користи во областа на дерматологијата и естетиката.

   Безбедна хромирана метална основа за потпора за дополнителна издржливост и вграден потпирач за нозе за одмор на нозете.

   Долниот дел на грбот кој го поддржува 'рбетот.

  Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина: 92/112 см.

  Висина на седиштето: 63/83 cm

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  47x48x55


 • Барски стол Remina gray

  Код:Барски стол Remina gray-127-000158

  Спецификации:

  - Има механизам со висок гасен амортизер за можност за зголемување и намалување на висината.

  - Седиште обложено со врвен сив кадифе. Кадифето е луксузна ткаенина со мека текстура и посебен сјај, обично се користи за тапацир и декорација. На шанк столиците, кадифето додава чувство на луксуз и софистициран стил. Неговата мека текстура нуди удобност и е пријатна на допир, што го прави шанкот идеален за релаксација и удобно користење.

  - Долниот дел на грбот кој го гушка телото и го поддржува 'рбетот.

  - Сигурна потпорна основа изработена од црн метал за поголема издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на стапалата.

  - Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина на грбот: 92/112 см.

  Висина на седиштето: 63/83 cm.

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  47x48x55


 • Барски стол Enzo black

  Код:Барски стол Enzo black-127-000152

  Спецификации:

  - Има механизам со висок гасен амортизер за можност за зголемување и намалување на висината

  - Стол наполнет со пена на седиштето и обложен со црна синтетичка кожа со одличен квалитет. Тој нуди отпорност на абење и лесно се чисти.

  - Безбедна основа за потпора од челик од хром за дополнителна издржливост, со вграден потпирач за нозе за одмор на нозете.

  – Можност за лесно ротирање во која било насока.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см.

  Ширина: 46 см.

  Висина: 64/84 см.

   

  Тежина на издржливост: 120 кг

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:47x37x51