• Прибор за јадење од 55 парчиња PJ01

  Код за нарачка: PJ01 - 4584 + 13440 + 14018 + 7017

  Приборот содржи:
   
   
  Сервис за јадење Luminarc Harena B&W:
  6 големи плитки чинии 25cm црни
  6 длабоки чинии 23cm бели
  6 мали плитки чинии за десерт 19cm црни
  Изработени од Акропал калено стакло
   
   
  Безбедни за миење во машина за садови и безбедни за користење во микробранова печка
   
   
  Прибор за јадење од 25 парчиња содржи Ipanema - Tulum црн:
   - 6 ножеви (21,3x2,2x1,1cm)
   - 6 вилушки (19,1x2,4x1,6cm)
   - 6 супени лажици (19x4x1,7cm)
   - 6 кафени лажички (13,9x2,7x1,3cm)
   - 1 сад за прибор (35x20x5cm)
  Приборот за јадење Ипанема е идеален за вашите секојдневни оброци. Овие лежерни линии имаат рачки од полипропилен кои даваат допир на радост на вашата маса. Изработени се од не'рѓосувачки челик и се високо отпорни и долготрајни. Дизајнот на сечилата спречува деформации. Може да се мијат во машина за садови.
   
  Сет 6 чаши ZENO ROCKS:
  Капацитет: 40cl
  Димензии:8.9x10.7cm (ØxH)
   
  Сет 6 чашки за ракија YPSILON SHOT:
  Капацитет: 70 мл
  Димензии: 5x10.7 цм (ØxH)
 • Професионален сет за коктели PJ04

  Код за нарачка: PJ04 - 155 + 1636 + 1636

  Сетот соддржи:
   
  - Шејкер за коктели 700МЛ
  Професионален шејкер со кој домашните коктели ќе ги направите како врвен бармен.
   
  - Сет 6 чашки за коктел JAZZ (3x2)
  Капацитет: 330ml
  Димензии: 7.1x20cm (ØxH)
 • Прибор за јадење од 55 парчиња PJ02

  Код за нарачка: PJ02 - 9255 + 13450 х2 + 14018 + 3878

  Приборот соддржи:
   
  - Сервис за јадење од 19 парчиња Luminarc Authentic B&W
  1 голема чинија за салата 24см/3l
  6 големи плитки чинии 26cm (3 бели и 3 црни)
  6 длабоки чинии 22cm (3 бели и 3 црни)
  6 мали плитки чинии за десерт 12cm (3 бели и 3 црни)
   
  Безбедни за миење во машина за садови и безбедни за користење во микробранова печка.
   
  - Прибор за јадење од 24 парчиња Tramontina Polywood
  6 ножеви (21,2x1,9x1cm)
  6 вилушки (19,5x2,4x1,7cm)
  6 супени лажици (19,4x4x1,6cm)
  6 кафени лажички (15,2x2,9x1,4cm)
  На неформалните оброци сè уште им требаат добар квалитет садови, ножеви и прибор. Ова е причината зошто поливудската линија има облик и дебелина на сечилата од не'рѓосувачки челик кои обезбедуваат издржливост додека спречуваат деформитети. Термичката обработка додава издржливост на работ на сечилото, а елегантната дрвена рачка е прикачена со алуминиумски навртки. Отпорни се на удари и високи температури и можат да се мијат во машината за миење садови.
   
  - Сет 6 чаши LUNA COOLER
  Капацитет: 450 мл
   
  - Сет 6 чашки за ракија YPSILON SHOT
  Капацитет: 70 мл
  Димензии: 5x10.7 цм (ØxH)