• Бебе монитор со камера

  Доаѓањето на свет на Вашето малечко воедно значи и тотална грижа и посветеност 24/7 па дури и додека тоа спие или пак си игра во комплетно заштитена игрална. 

  Затоа дозволете си комплетна безбедност и удобност на Вас и Вашето бебе со помош на бебе мониторот со камера кој ќе Ви овозможи комплетна сигурност и безбедност на Вашето бебе 24 часа кога нема да сте во негова близина.  Можете слободно да го оставите Вашето малечко во другата соба а Вие да си дозволите да го испиете утринското кафе, или пак да вршите некои од домашните обврски без притоа да се грижите дали тоа е безбедно без Вашиот надзор. Бебе мониторот со камера ќе го сними секое движење на бебето, а со помош на повеќето опции коишто ги нуди, Вие секогаш ќе имате тотална контрола што се случува во соседната соба каде што е оставено Вашето најмило.  Вие ќе имате можност да го забележите секое негово движење, а исто така и да го слушнете и најтивкиот звук кој тоа ќе го испушти со помош на микрофонот што е вграден во самиот бебефон. 

  Многу лесно се монтира, за само неколку минути Вашиот бебе монитор ќе биде спремен за употреба, поточно да се грижи за Вашето малечко. Камерата треба да ја поставите во собата каде што е бебето , а додека другио дел со монитор на него треба да го земете со себе,  па така би го гледале исто како да сте во собата со него.

  Бебефонот нуди многу интересни опции од кои:

  -микрофон

  -сензор за светло

  -сензор за мерење на собна температура

  -сензор за сигнал

  - опција за контрола на волуменот на звук

  - опција за приспивни песни

  - опција за снимање во мрак 

  - ноќен режим

  - аларм за слаба батерија

  - опсег на отворено до 300 м

  - опсег во затворен простор до 50м

  и многу други опции коишто можете да ги видите на една од прикачените слики или во упатството за употреба кое што доаѓа со самиот бебефон.

 • Појас за одење ПРВИ ЧЕКОРИ

  Погоден за бебиња и многу мали деца со тежина до 13 кг, на возраст помеѓу 10 и 24 месеци;
  Обемот на градите може да се прилагоди со тока, од 53 до 60 см;
  Го обвива телото на детето без да предизвика притисок врз стомакот;
  Ремен за придржување кој се регулира во должина;
  Направено од 100% безбедни материјали.

   

 • КЕНГУР DINO

  Погоден за деца над 4 месеци, со тежина до 15 кг.;
  Препорачана возраст на детето е од 4 до 12 месеци;
  Три позиции на детето во носечкиот кенгур:
  *однапред, односно со лицето кон родителот - за деца на возраст од 4 до 12 месеци;
  *однапред, свртен кон правецот на движење - за деца на возраст од 4 до 12 месеци;
  *одназад, на задниот дел/грбот на возрасниот - за деца на возраст од 6 до 12 месеци;
  Ремените се прилагодливи според големината на детето.

   

 • КЕНГУР BRISA

   

  КАРАКТЕРИСТИКИ:
  Погоден за деца над 4 месеци, со тежина до 15 кг;
  Препорачана возраст- за дете од 6 до 36 месеци;
  Детски позиции во кенгурот за носење од типот на седиштето:
  *Легнување - погоден за деца од 4 до 36 месеци;
  *Соочување со возрасниот - погоден за деца од 5 до 36 месеци;
  *Соочувајќи се со насоката на движење - погоден за деца од 5 до 36 месеци;
  Позиции на детето во кенгурот за носење:
  *Соочување со возрасниот - погоден за деца од 4 до 36 месеци;
  *Соочувајќи се со насоката на движење - погоден за деца од 5 до 36 месеци;
  *Задниот дел на возрасниот - погоден за деца од 6 до 36 месеци;
  Ремените се прилагодливи според големината на детето;
  Лигавче - може да се отстрани и измие;
  Појас за прилагодување на должината на ременот според големината на детето;
  Џеб на страничен ремен;
  Основа за седење;
  Мрежа за дополнително струење на воздухот, што е особено важно за летниот период;
  Широки и меки ремени на рамото и појас на половината.

   

 • Смирувачка плишана играчка со музика и прожектор ПИНГВИН

  Играчката е наменета за новороденчиња;
  Екстремно мека и пријатна за допир, изработена од високо квалитетна кадифен материјал;
  Играчката е дизајнирана со цел грижа за малите - да ги смири и да ги натера да спијат со нежни мелодии;
  Содржи 12 приспивни песни, мелодии и звуци на кои е докажано дека бебињата реагираат;
  Можност за избор на времетраењето на дејството - 30 мин, 60 мин, 90 мин;
  Во центарот на вниманието се две фигури - месечина и звезди;
  Светло на индикаторот;
  Можност за прилагодување на јачината на звукот;
  Можност за прицврстување на креветче, количка, лулка за бебиња и мали деца или столче за хранење;
  Музичката кутија работи на батерии - 3 парчиња, големина AA / 1.5V (не се вклучени во понудата);
  Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.

   

 • Смирувачка плишана играчка со музика и прожектор КОАЛА

  Играчката е наменета за новороденчиња;
  Екстремно мека и пријатна за допир, изработена од високо квалитетна кадифен материјал;
  Играчката е дизајнирана со цел грижа за малите - да ги смири и да ги натера да спијат со нежни мелодии;
  Содржи 12 приспивни песни, мелодии и звуци на кои е докажано дека бебињата реагираат;
  Можност за избор на времетраењето на дејството - 30 мин, 60 мин, 90 мин;
  Во центарот на вниманието се две фигури - месечина и звезди;
  Светло на индикаторот;
  Можност за прилагодување на јачината на звукот;
  Можност за прицврстување на креветче, количка, лулка за бебиња и мали деца или столче за хранење;
  Музичката кутија работи на батерии - 3 парчиња, големина AA / 1.5V (не се вклучени во понудата);
  Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.

   

 • ВИДЕО БЕБЕ МОНИТОР VECTOR

  Векторскиот бебифон е практичен и корисен. Благодарение на дигиталниот видеофон,  ќе бидете спокојни за сонот на вашето бебе и ќе можете рационално да го искористите времето кога спие.
  Комплетот вклучува:
  Камера - уред за бебето;
  Монитор - уред за родителот;
  2 AC / DC адаптери;
  1 литиум полимер батерија за матичен уред.
  Работна фреквенција: ISM 2400 ~ 2483,5 MHz
  Внатрешен опсег 50m .;
  Отворен опсег 260м .;
  Режим на модулација: GFSK;
  Видео приказ: 2,4 "LCD;
  Резолуција: 320 x 240 пиксели;
  Резолуција на камера: 640 x 480;
  ФУНКЦИИ:
  Звучна активација (VOX);
  Музичар;
  Двонасочна комуникација;
  Сензор за температура на воздухот во просторијата на бебето;
  Ноќно набљудување;
  Аларм;
  Регулирање на звукот;
  Мени на 8 јазици.

   

 • ВИДЕО БЕБЕ МОНИТОР POLARIS

  Видеофонот  Поларис е практичен и корисен. Благодарение на дигиталниот видеофон,  ќе бидете спокојни за сонот на вашето бебе и ќе можете рационално да го искористите времето кога спие.
  Комплетот вклучува:
  Камера - уред за бебето;
  Монитор - уред за родителот;
  2 AC / DC адаптери;
  1 литиум полимер батерија за матичен уред
  Работна фреквенција: 2,4 GHz;
  Опсег до 260 м на отворено;
  Режим на модулација: GFSK;
  Видео приказ: 3,2 "TFT LCD екран;
  Резолуција: 320 x 240 @ 20fps;
  ФУНКЦИИ:
  Звучна активација (VOX);
  Музичар;
  Двонасочна комуникација;
  Сензор за температура на воздухот во просторијата на бебето;
  Ноќно набљудување;
  Аларм;
  Регулирање на звукот;
  Мени на 8 јазици.